TOP MINERAL

Balans zdrowia i wydajności

Minerały są niezbędne w prawidłowym żywieniu zwierząt. Dobra gospodarka mineralna nie tylko daje im zdrowie ale również sprawia, że ich wydajność jest większa.

Sól Kamienna
Kwaśny Węglan Sodu
Kreda Pastewna
Lizawki solne
Fosforan Jedno-wapniowy
Tlenek Magnezu

Sól kamienna

Jednym z najważniejszych dodatków w produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych. Sól jako źródło sodu i chloru wpływa na równowagę jonową płynów ustrojowych zwierząt. Uzupełnianie niedoborów tych pierwiastków wpływa pozytywnie na ich organizmy. Sól paszowa chroni zwierzęta przed odwodnieniem jak i nadmiernym pobieraniem wody.

Zastosowanie:

-W celu zwiększenia pobierania paszy.

Przeznaczenie

– wszystkie grupy zwierząt hodowlanych

Opakowanie

Worek 25kg

Kwaśny Węglan Sodu

Dodatek buforujący przy skarmianiu wysokich dawek pasz treściwych. Zapobiega kwasicy żwacza. Stymuluje zwierzęta do wzmożonego ślinienia poprzez co polepsza się trawienie oraz wykorzystanie składników pokarmowych. Wpływa pozytywnie na stosunek kwasów w żwaczu co przekłada się bezpośrednio na poziom tłuszczu w mleku. Po ustabilizowaniu pH żwacza zwiększa się również pobranie suchej masy, co zapobiega chorobom metabolicznym. Stosowany szczególnie przy karmieniu zielonkami, gdzie jest niebezpieczny nadmiar potasu i niedobór sodu – co powoduje wydłużenie cyklu płciowego i powstawanie cyst jajnikowych

Przeznaczenie

– Krowy Mleczne

– Bydło opasowe

– Owce

– Kozy

Opakowanie

Worek 25kg

Kreda Pastewna

Suplement uzupełniający niezbędne minerały potrzebne by utrzymać zwierzęta hodowlane w pełni zdrowia. Uwalniane wartości mineralne, a przede wszystkim naturalny wapń mają bezpośredni wpływ na układ naczyniowy, kostny , nerwowy, trawienny i  mięśniowy.

Przeznaczenie

– Krowy Mleczne

– Bydło opasowe

– kozy

– konie

– Trzoda chlewna

– owce

– drób

Opakowanie

Worek 25kg

Lizawki solne

Dostarczają zwierzętom niezbędnych składników mineralnych i łagodzą ich niedobory. Uzupełnienie diety zwierząt w mikro i makroelementy zapobiega występowaniu licznych schorzeń oraz poprawia wydajność zwierząt. Lizawki solne tak jak woda – zawsze powinny być dostępne do swobodnego poboru, bez względu na porę roku.

Przeznaczenie

– Krowy Mleczne

– Bydło opasowe

– kozy

– owce

Opakowanie

Kostka 10kg, Paleta 60 szt.

Fosforan Jednowapniowy

Fosforan paszowy jednowapniowy jest bardzo ważnym komponentem paszowym, gwarantującym zdrowie Twojego stada. Stanowi uzupełnienie paszy o niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju: fosfor i wapń. Warto pamiętać, że brak powyższych składników skutkuje częstymi zachorowaniami, zahamowaniem wzrostu, łamliwością kości, osteoporozą.

Przeznaczenie

– Krowy Mleczne

– Bydło opasowe

– trzoda

Opakowanie

25 kg

Tlenek Magnezu

Tlenek magnezu odgrywa bardzo ważną rolę w żywieniu nie tylko przeżuwaczy, ale i innych gatunków zwierząt, a mianowicie jest niezbędny dla właściwego apetytu, wzrostu i rozmnażania.

Magnez – zwany pierwiastkiem życia : wspomaga prawidłowe działanie układu nerwowego i funkcjonowanie mięśni.

W zależności od gatunku zwierząt gospodarskich Tlenek Magnezu pełni dodatkowe funkcje w organizmach :

– Krowy Mleczne : wspomaga rozród, działa antystresowo/uspokajająco oraz stabilizuje pH żwacza (50 g na sztukę dziennie)

– Opasy : działa antystresowo/uspokajająco oraz stabilizuje pH żwacza (30-50 g na sztukę dziennie)

– Tuczniki : działa antystresowo/uspokajająco ( 3-5 kg / tonę paszy)

 

Przeznaczenie

– Krowy Mleczne

– Bydło opasowe

– trzoda

Opakowanie

25 kg